Akcja serwisowa motocykla BMW

Bywa tak, że i największe koncerny motoryzacyjne nie mogą czasem się ustrzec błędów przy produkowanych pojazdach. Nie chodzi tutaj o wadę w jakimś poszczególnym samochodzie, czy motocyklu. Problem niejednokrotnie dotyczy całej serii danego modelu, wypuszczonego na rynek. Wówczas to aby usterka była wyeliminowana, a firma nie straciła na wizerunku organizowane są akcje serwisowe. Każdy model jest wówczas naprawiany za darmo, a akcje niekiedy są przeprowadzane nawet po kilku latach.

 

Wada w układzie hamulcowym motocykla BMW

 

Przykładem jest tutaj BMW z serii K lub R. Jest to motocykl produkowany w latach 2003-2011. Po czasie okazało się, że element mocujący tylną tarczę hamulcową może mieć zbyt mocno dokręcone śruby, co w efekcie doprowadzi do pęknięcie lub rozsypania się kołnierza mocującego tarczę. Powodem tego problemu okazuje się nieprawidłowe serwisowanie motocykla. Dlatego też BMW zobligowało się do sprawdzenia każdego egzemplarza maszyny, co może wykonać dealer marki i w efekcie zatwierdzić motocykl do akcji serwisowej.

Koncern doświadczył niedawno problemu, kiedy to do akcji serwisowej skierowano ponad 50 000 motocykli z powodu źle uszczelnionej pompy paliwa. Nie każda z maszyn serii K i R była nieprawidłowo serwisowana, ale firma nie może sobie pozwolić na kolejną aferę, stąd też ogłosiła akcję serwisową.

 

Add Comment


*