Akcje serwisowe producentów samochodów

Jeżeli chodzi o naprawianie samochodów to możemy trafić na określenie zwane akcją serwisową. Jest to przedsięwzięcie mające na celu naprawić, wyeliminować usterkę powstałą w pojeździe. Nie mówimy tutaj jednak o zwykłych warsztatach samochodowych, do których wybieramy się, bo coś akurat zepsuło się w naszym aucie. Akcje serwisowe traktują o wadach, powstałych w procesie produkcyjnym określonej marki samochodu, czy też koncernu, który to wypuścił na rynek pojazd nie do końca sprawny, zagrażający bezpieczeństwu zarówno kierowcy, pasażera, jak i kierujących innymi samochodami.

 

Usterka powstała z winy producenta

 

Akcje serwisowe są ogłaszane w przypadku stwierdzenia usterki powstałej z winy producenta. Jest to często błąd powstały w czasie produkcji, a który początkowo nie został zauważony. Przykładem takiej wady mogą być niepoprawnie działające hamulce, wady dotyczące poduszek powietrznych, czy choćby usterka układu kierowniczego. W przypadku kiedy producent dowiaduje się o powstałej z jego winy awarii, jest on zobligowany do usunięcia jej bezpłatnie. Często mówimy tu o drobnych usterkach, niekiedy nawet tak prozaicznych, jak problem z otworzeniem bagażnika.

Zaskakujący może być tu fakt dotyczący samochodów rodem z Japonii. Pojazdy te uważane są za jedne z najbardziej sprawnych samochodów, gdy tymczasem zdarzały się przypadki, że wezwania dotyczące usterek liczone były w milionach egzemplarzy .

 

 

Add Comment


*