Bezpieczny transport maszyn w rozsądnej cenie

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na transport swoich maszyn, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Jeżeli martwimy się o transport maszyn, który zostanie przeprowadzony przez zewnętrzną firmę, musimy wiedzieć, iż istnieje opcja wykupienia ubezpieczenia naszej maszyny. W zależności od wysokości ubezpieczenia naszych urządzań, w przypadku różnorodnych zdarzeń, możemy domagać się odszkodowania. Z reguły wysokość podstawowego ubezpieczenia jest odpowiednia na pokrycie ewentualnych strat. Jednak jeżeli zdecydowaliśmy się na transport maszyny i boimy się, iż zostanie ona skradziona, również musimy mieć świadomość, iż tego typu ubezpieczenie także możemy wykupić. Jest ono nieco droższe niż poprzednie, jednak często warte swojej ceny. Pozostając w temacie bezpieczeństwa, również musimy zwrócić uwagę na pracowników firmy. To przede wszystkim od nich jako od kierowców zależy bezpieczeństwo naszych maszyn. Powinni być przede wszystkim doświadczonymi specjalistami, którzy bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy niedoświadczony pracownik dopuści kradzieży naszych maszyn. Również powinien być doświadczonym kierowcą, który posiada stosowne uprawnienia. Należy pamiętać, iż w każdej chwili możemy wystąpić z prośbą o ukazanie stosownych zaświadczeń, które uprawniają pracownika do kierowania pojazdem. Warto wiedzieć, iż bezpieczeństwo zależy także od stanu technicznego pojazdu, który będzie przewoził nasze urządzenia. Powinien być nowoczesny oraz spełniać wszelkie wymogi. W przypadku, gdy pojazd na pierwszy rzut oka nie będzie się nadawał do jazdy, nie powinniśmy ufać tej firmie. Również warto zwrócić uwagę na pasy transportowe, które nie powinny być potargane lub też mokre. Tak samo jest w przypadku haków oraz uchwytami. Nie powinniśmy dokonywać transportu urządzeń pojazdem, którego haki oraz uchwyty noszą ślady korozji. Taki materiał jest już bardzo osłabiony i istnieje prawdopodobieństwo odczepienia się naszego urządzenia.

Sytuacje, które mogą nam zasygnalizować, iż firma nie jest profesjonalna

Transport wózków widłowych czy też innych maszyn oraz urządzeń powinien być przeprowadzony bardzo ostrożnie, a przede wszystkim szczegółowo. Niedopuszczalne jest żadne niedopatrzenie, szczególnie w sytuacji, gdy maszyny są mocowane na lawecie. Jeżeli aktualnie nie możemy się zdecydować na skorzystanie z usług dowolnej firmy, powinniśmy postąpić drogą eliminacji. W pierwszej kolejności należy uzmysłowić sobie, co tak naprawdę budzi w nas niepokój. Jak już wcześniej wspomniano, mogą to być niewykwalifikowani pracownicy, ale również i przestarzałe pojazdy. Także nie powinniśmy rozpoczynać współpracy z firmą, która odrzuca propozycję podpisania umowy. Czasem zdarzają się tego typu przypadki, iż kierowca przykładowo wyceni swoją usługę na znacznie niższą kwotę, jednak bez podpisywania stosownych dokumentów. W przypadku przewozu maszyn jest to bardzo ryzykowne posunięcie. Z pewnością zaoszczędzimy znaczną kwotę pieniędzy, jednak nie możemy być pewni co stanie się z naszymi maszynami. Również w przypadku kolizji czy tez uszkodzenia naszych urządzeń mamy związane ręce. Wówczas w szczególnych przypadkach nie możemy się odwoływać, ponieważ może się okazać, iż nikt nam nie udowodni, iż jest to nasza własność. Opisywany przypadek jest bardzo skrajny, jednak musimy pamiętać, iż obecnie rynek jest bardzo nasycony różnorodnymi firmami transportowymi i nikt nam nie gwarantuje, iż trafimy na uczciwych przedsiębiorców. Naszą czujność również powinny wzbudzić kolory zawiesi. Zanim zlecimy transport naszych maszyn, powinniśmy się upewnić, czy dane przedsiębiorstwo używa odpowiednich zawiesi. Każdy kolor przypisany jest konkretnej wadze, dzięki czemu od razu możemy zauważyć, czy mamy do czynienia z profesjonalistami. Warto skorzystać z wyżej wymienionych wskazówek, ponieważ pomogą one nam ominąć oszustów, a dzięki temu możemy odróżnić profesjonalistów od tak zwanych naciągaczy.

Obecnie bardzo ciężko znaleźć profesjonalną oraz rzetelną firmę transportową. Jednak korzystając z powyższych wskazówek mamy większe szanse na znalezienie właściwego przedsiębiorstwa.


Artykuł przygotowała firma Fast-Trans z Poznania: http://transportmaszynpoznan.com

Add Comment


*