Odpowiednio przygotowany samochód do sprzedaży

Zamaskowanie śladów korozji

Zdecydowanie każdy handlarz samochodów bardzo dobrze wie, co powinien zrobić, aby wartość danego samochodu znacznie wzrosła. Jednak sprzedający, który po raz pierwszy decyduje się na sprzedaż swojego auta często zastanawia się, [b]jak przygotować auto do sprzedaży[/b]. Oczywiście, iż można wystawić samochód na sprzedaż w takim stanie, w jakim znajduje się aktualnie. Jednak musimy mieć świadomość, iż jego wartość będzie zaniżona. Z tego powodu warto przeprowadzić kilka zabiegów, które pozwolą na podniesienie atrakcyjności naszego pojazdu.

Jednym z takich zabiegów jest skuteczne zamaskowanie korozji. Niestety popularna rdza jest zmorą bardzo wielu kierowców. Zwłaszcza, jeżeli przedmiotem transakcji jest samochód, który nie jest jednym z nowszych modeli. Po kilku latach użytkowania pojazdu na jego karoserii może pojawić się nieatrakcyjna korozja. Jest to zjawisko, które jeżeli raz pojawi się w danym miejscu w samochodzie, bardzo trudne je wyeliminować. Jednak jeżeli pragniemy podnieść wartość naszego samochodu przed jego sprzedażą, warto korozję skutecznie zamaskować. W zależności od skali problemu, istnieje kilka rozwiązań. Jeżeli korozja jest niewielka, przykładowo powstało jedynie kilka pęcherzyków na powierzchni, możemy z powodzeniem zetrzeć jej papierem ściernym i kolejno zamalować farbą antykorozyjną. Na wspomnianą farbę antykorozyjną należy nałożyć farbę do zaprawek. Z pewnością w ten sposób uda nam się zamaskować drobne mankamenty. Jednak jeżeli korozja wygląda dużo bardziej poważnie, przykładowo popularna rdza przegryzła już nasze blachy, powinniśmy udać się do profesjonalisty. Jedynie mechanik jest nam w stanie pomóc w tej sytuacji, choć w tym przypadku musimy pamiętać, czy taka inwestycja nam się opłaca. Zazwyczaj tego typu naprawy są dosyć drogie, z tego powodu czasem bardziej się opłaca wystawić na sprzedaż samochód w takim stanie, jak obecnie się znajduje.

Naprawa powstałych awarii

Z pewnością każdy klient oczekuje od sprzedawcy, iż samochód, który jest przedmiotem transakcji, jest w pełni sprawny. Z tego powodu wiele osób podczas pierwszego spotkania decyduje się na jazdę próbną. Niestety, czasem auto posiada pewne drobne usterki, takie jak przykładowo zbyt luźna kierownica, czy też nie do końca sprawny układ hamulcowy. Zazwyczaj są to bardzo drobne usterki, które każdy mechanik może naprawić bardzo szybko. Jednak należy pamiętać, iż mogą one skutecznie odstraszyć naszych potencjalnych klientów. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, aby pojazd, który pragniemy sprzedać, był w pełni sprawny. Zanim wystawimy go na sprzedaż, powinniśmy sami wykonać jazdę próbną. Jeżeli pojawią się problemy z hamowaniem, czy też podczas jazdy nasz samochód będzie „uciekał” na którąś ze stron, powinniśmy niezwłocznie umówić się na wizytę u mechanika. Warto również zadbać o to, aby nie świecił się żadne kontrolki ostrzegawcze. Również powinniśmy sprzedawać samochód, który posiada odpowiedni poziom ciśnienia w oponach. Ponadto opony także powinny być w pełni sprawne. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy jedna z opon będzie dziurawa lub też będzie posiadała jakiekolwiek wybrzuszenia, ponieważ w tym przypadku jazda testowa nie jest możliwa, a bez tego praktycznie nikt nie zdecyduje się na kupno tego samochodu.

Drugie życie reflektorów

Jak już wcześniej wspomniano, bardzo wiele osób ocenia samochód zwracając szczególną uwagę na brak korozji, a także sprawność całego pojazdu. Z tego powodu nie możemy zapominać, iż klient podczas pierwszej obserwacji również ocenia wygląd zewnętrzny lamp naszego samochodu. Wydawać by się to mogło absurdalne, jednak to właśnie błyszczące reflektory również przyciągają uwagę klientów. Z tego powodu, jeżeli aktualnie przygotowujemy swój samochód do sprzedaży, powinniśmy również odnowić jego reflektory. Tego typu elementy wyposażenia naszego samochodu zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego, które po pewnym czasie staje się matowe. Wówczas nie charakteryzuje się już tak intensywnym blaskiem, jak auto, które zostało dopiero co wyprodukowane. Jednak warto wiedzieć, iż odwiedzając odpowiedniego specjalistę, możemy przywrócić dawny blask naszym reflektorom. Wspomniane polerowanie jest dosyć tanie, ponieważ zapłacimy za nie kilkadziesiąt złotych.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży nie jest trudne, z tego powodu powinniśmy przeprowadzić je starannie, ponieważ podniesiemy wartość naszego auta.


Artykuł przygotowała firma Auto-Hol Grzegorz Gliński z Warszawy zajmująca się pomocą drogową: http://pomocdrogowawaw.pl

Add Comment


*