Ogłoszenie przez producenta akcji serwisowej

Zapewne niewiele osób spotkało się z pojęciem akcji serwisowej, bo też działanie z nią związane rzadko ma miejsce. Jest to jednak o tyle dobre, że jeżeli taka akcja nie ma miejsca, to znaczy, że nie jest wymagana żadna naprawa, czy nawet sprawdzenie nowo zakupionego auta. Najczęściej bowiem akcje serwisowe dotyczą pojazdów, które dopiero co weszły na rynek i trafiły do klientów.

 

Rozwiązanie problemu z wadą produkcyjną

 

Oczywistym jest, że nasz pojazd musi być poddawany przeglądowi przynajmniej raz w roku, a najlepiej częściej. W przypadku nowo zakupionego auta, nie używanego wszystko powinno grać, i sprawdzenie go nie powinno mieć miejsca. Niekiedy jednak dzieje się tak, że okazuje się, iż w pojeździe takim wykryto wadę dopiero po tym, jak trafił on do sprzedaży. A zatem klienci dostali wadliwy produkt. Wiadomo, że marka firmy pracuje na swą renomę również za sprawą opinii klientów i nie może sobie producent pozwalać na jakiekolwiek uchybienia. Jeżeli zatem okaże się, że samochód, który trafił do kierowców ma jakąś wadę, lub też istnieje możliwość usterki, producenci ogłaszają akacje, której celem jest usunięcie takiej wady.

 

Wówczas kierowca może swój pojazd odstawić do najbliższego dystrybutora, bądź bezpośrednio producenta, skąd może otrzymać auto bez defektu, lub też to, które zakupił zostaje naprawione za darmo. Warto wspomnieć też o tym, że takie akcje serwisowe dotyczą także innych pojazdów, w tym również jednośladów.

:

Add Comment


*