Używane hamulce – jak przygotować?

Nie mamy nic przeciwko używamy częściom motoryzacyjnym, o ile kupujemy je z głową i nie rzucamy się na pierwszy lepszy okaz (lub tak zwaną okazję). Owszem, zakup używanej części to oszczędność, jednak czy warto w niektórych sytuacjach oszczędzać? Okazuje się, że tak.

Dziś przedstawimy przykład zakupu używanych zacisków do Hondy (wersja EC8). Hondy, która być może nie jest najnowszym torem japońskiej inżynierii, ani nie jest też latającym potworem z elektronicznymi wskaźnikami. Ot zwykłe auto, które wymaga drobnej naprawy. Używane zaciski znaleźliśmy w dość niskiej cenie u prywatnego sprzedającego. Postanowiliśmy je kupić.

Przygotowanie hamulców

I tu chcemy zacząć clou wywodu, czyli przygotowanie używanych części do montażu. Nie warto od razu instalować zacisków lub innych podzespołów do auta – trzeba je dokładnie przejrzeć, umyć a w razie potrzeby piaskować (tak, jak zrobiliśmy to z naszymi zaciskami). Tylko w ten sposób mogliśmy sprawdzić, czy w dość starym ale nadal sprawnym zacisku nie ma pęknięć.

Po oględzinach troszeczkę podrasowaliśmy zacisk i umieściliśmy go na swoim miejscu. Efekt? Świetny – część kupiona za 30% ceny nowych zacisków. Po doliczeniu kosztów piaskowania zaoszczędziliśmy niemalże połowę. Tym samym potwierdziliśmy, że używane hamulce i inne części to dobry wybór, ale tylko wtedy, gdy zachowamy rozsądek.

Add Comment


*