Wymiana klocków i tarcz hamulcowych

Kupując samochód musimy się liczyć z tym, że nasz pojazd będzie wymagał wielu interwencji i to nie koniecznie z powodu kolizji. Nawet dobry kierowca nie jest w stanie zapobiec niektórym zużyciom. Za przykład mogą nam posłużyć hamulce, które nie są wieczne i poszczególne elementy trzeba niekiedy wymienić.

 

Zużywanie się elementów układu hamulcowego

 

Bardziej konkretnie mówimy tutaj o tarczach i klockach hamulcowych. Jest to o tyle istotny przykład, że poza wymianami filtrów oleju i powietrza, to właśnie wspomniane elementy układu hamulcowego wymagają wymiany, gdyż po prostu zużywają się najczęściej. Nie możemy jeździć z niesprawnymi hamulcami, ponieważ to one zapewniają nam bezpieczeństwo w wielu przypadkach. W wyniku eksploatacji jesteśmy zmuszeni po pewnym czasie wymienić wspomniane tarcze i klocki. Nie dla każdego jest to prosta czynność, dlatego warto skorzystać z pomocy mechanika samochodowego. Ważne jest aby na wymianę nie decydować się w ostatniej chwili. Trzeba przynajmniej raz w roku, a nawet dwa razy oddać auto do kontroli. Jest to obowiązek każdego poważnego kierowcy.

W przypadku tarczy i klocków hamulcowych istotne jest, aby każdą część dokładnie oczyścić i nie mniej dokładnie rozruszać. Nie mniej ważny jest dobór klocków do tarcz, czyli powinny one do siebie pasować gabarytami. Najbardziej trafną decyzją będzie zaopatrzenie się w elementy tej samej firmy.

 

Add Comment


*